Earth Day Sale-BODEGAcooler Mini 12V Portable Freezer P8 9Qt/8L
Key Features:
- Detachable battery (optional) lasts 12 hours.
- CFC free and great heat insulation, eco-friendly and safe choice.
- Three stage battery protection system prevents the vehicle to run out of battery.
- Shockproof and durable design for handling rocky road.
- The reinforced handle makes it easier to carry.
- Two different modes can be adjusted as need (fat cooling/energy saving).
- Small size for personal use.
Specification:
| ModelĀ | P8 |
| Capacity | Ā 8L/9Quarts |
| Product Size(L*W*H)Ā | 393*236*443Ā mm |
| Packing Size(L*W*H)Ā | 421*304*498Ā mm |
| NW./G. WĀ | 7.8KG/9.8KG |
| Rated VoltageĀ | AC 110V~240V DC 12V/24V |
| Rated Current | AC 0.8A-0.3A DC 4.0A-2.0A |
| Rated Power Input |
Ā 45W |
| Noise LevelĀ | ā¤45dB |
| Climate Class | Ā T/ST/N/SN |
| Temperature RangeĀ | -C20ā~20ā(-4 °F~68) |
š¦What's include?
- P8 Freezer*1
- P8 Instruction Manual*1
- AC 110~120V adapter*1
- DC 12V~24V car charging cable*1

Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












Earth Day Sale-BODEGAcooler Mini 12V Portable Freezer P8 9Qt/8L
Earth Day Sale-BODEGAcooler Mini 12V Portable Freezer P8 9Qt/8L
Key Features:
- Detachable battery (optional) lasts 12 hours.
- CFC free and great heat insulation, eco-friendly and safe choice.
- Three stage battery protection system prevents the vehicle to run out of battery.
- Shockproof and durable design for handling rocky road.
- The reinforced handle makes it easier to carry.
- Two different modes can be adjusted as need (fat cooling/energy saving).
- Small size for personal use.
Specification:
| ModelĀ | P8 |
| Capacity | Ā 8L/9Quarts |
| Product Size(L*W*H)Ā | 393*236*443Ā mm |
| Packing Size(L*W*H)Ā | 421*304*498Ā mm |
| NW./G. WĀ | 7.8KG/9.8KG |
| Rated VoltageĀ | AC 110V~240V DC 12V/24V |
| Rated Current | AC 0.8A-0.3A DC 4.0A-2.0A |
| Rated Power Input |
Ā 45W |
| Noise LevelĀ | ā¤45dB |
| Climate Class | Ā T/ST/N/SN |
| Temperature RangeĀ | -C20ā~20ā(-4 °F~68) |
š¦What's include?
- P8 Freezer*1
- P8 Instruction Manual*1
- AC 110~120V adapter*1
- DC 12V~24V car charging cable*1

Original: $299.99
-65%$299.99
$105.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Key Features:
- Detachable battery (optional) lasts 12 hours.
- CFC free and great heat insulation, eco-friendly and safe choice.
- Three stage battery protection system prevents the vehicle to run out of battery.
- Shockproof and durable design for handling rocky road.
- The reinforced handle makes it easier to carry.
- Two different modes can be adjusted as need (fat cooling/energy saving).
- Small size for personal use.
Specification:
| ModelĀ | P8 |
| Capacity | Ā 8L/9Quarts |
| Product Size(L*W*H)Ā | 393*236*443Ā mm |
| Packing Size(L*W*H)Ā | 421*304*498Ā mm |
| NW./G. WĀ | 7.8KG/9.8KG |
| Rated VoltageĀ | AC 110V~240V DC 12V/24V |
| Rated Current | AC 0.8A-0.3A DC 4.0A-2.0A |
| Rated Power Input |
Ā 45W |
| Noise LevelĀ | ā¤45dB |
| Climate Class | Ā T/ST/N/SN |
| Temperature RangeĀ | -C20ā~20ā(-4 °F~68) |
š¦What's include?
- P8 Freezer*1
- P8 Instruction Manual*1
- AC 110~120V adapter*1
- DC 12V~24V car charging cable*1























