BODEGAcooler 24" Free Standing 174 Bottles Wine Cooler Dual Zone
Bodega 174-Bottle Large Capacity, Dual Zone Wine Cooler is a large-capacity wine storage unit designed to accommodate a large collection of wines. With its dual-zone functionality, it provides separate temperature control for two distinct wine compartments.
Features:Ā
š· Easy to Install
š· Front ventilation
š· Removable shelves,
š· Dual temperature control,
š· Keep consistent temperature, Blue LED lighting,
š· Free-standing or built-in use,
š· Stainless steel glass door, User-friendly control panel,
š· Noiseless and vibration-free,
š· 174 bottles large capacity
Whether you're looking for a starter cellar or really dependable storage, our classic wine cooler is the economical solution! The 174 bottlesĀ dual zone, Freestanding cabinet is highly effective, protecting your investments with high quality wine storage technology.
This is the perfect wine cellar to have in the restaurant, club, office, lounge, private property, winery, business place or family room.


| Brand Name | āBODEGA |
|---|---|
| Model Info | JC-425B |
| Item Weight | ā176 pounds |
| Product Dimensions | ā27.5 x 23.4 x 70.8 inches |
| Item model number | āJC-425B |
| Noise | ā45 dB |
| Installation Type | āFree standing |
| Defrost | āāFrost Free |
| Form Factor | āStand alone |
| Top Style | āSmooth top |
| Color | āStainless steel and gray |
| Voltage | ā115 Volts |
| Wattage | ā165 watts |
| Connector Type | āBlack and stainless steel |
| Door Hinges | āRight |
| Door Material Type | āStainless Steel and glass |
| Number of doors | 1 |
| Lighting | āLED |
| Shelf Type | āIron and wood |
| Shelves | ā14+1 |
| Material Type | Stainless steel glass door and black main body |
| Batteries Required? | āNo |
Ā
Package:
Wine cooler *1Ā
Manual *1
Ā
Ā
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









BODEGAcooler 24" Free Standing 174 Bottles Wine Cooler Dual Zone
BODEGAcooler 24" Free Standing 174 Bottles Wine Cooler Dual Zone
Bodega 174-Bottle Large Capacity, Dual Zone Wine Cooler is a large-capacity wine storage unit designed to accommodate a large collection of wines. With its dual-zone functionality, it provides separate temperature control for two distinct wine compartments.
Features:Ā
š· Easy to Install
š· Front ventilation
š· Removable shelves,
š· Dual temperature control,
š· Keep consistent temperature, Blue LED lighting,
š· Free-standing or built-in use,
š· Stainless steel glass door, User-friendly control panel,
š· Noiseless and vibration-free,
š· 174 bottles large capacity
Whether you're looking for a starter cellar or really dependable storage, our classic wine cooler is the economical solution! The 174 bottlesĀ dual zone, Freestanding cabinet is highly effective, protecting your investments with high quality wine storage technology.
This is the perfect wine cellar to have in the restaurant, club, office, lounge, private property, winery, business place or family room.


| Brand Name | āBODEGA |
|---|---|
| Model Info | JC-425B |
| Item Weight | ā176 pounds |
| Product Dimensions | ā27.5 x 23.4 x 70.8 inches |
| Item model number | āJC-425B |
| Noise | ā45 dB |
| Installation Type | āFree standing |
| Defrost | āāFrost Free |
| Form Factor | āStand alone |
| Top Style | āSmooth top |
| Color | āStainless steel and gray |
| Voltage | ā115 Volts |
| Wattage | ā165 watts |
| Connector Type | āBlack and stainless steel |
| Door Hinges | āRight |
| Door Material Type | āStainless Steel and glass |
| Number of doors | 1 |
| Lighting | āLED |
| Shelf Type | āIron and wood |
| Shelves | ā14+1 |
| Material Type | Stainless steel glass door and black main body |
| Batteries Required? | āNo |
Ā
Package:
Wine cooler *1Ā
Manual *1
Ā
Ā
Original: $2,499.99
-65%$2,499.99
$875.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bodega 174-Bottle Large Capacity, Dual Zone Wine Cooler is a large-capacity wine storage unit designed to accommodate a large collection of wines. With its dual-zone functionality, it provides separate temperature control for two distinct wine compartments.
Features:Ā
š· Easy to Install
š· Front ventilation
š· Removable shelves,
š· Dual temperature control,
š· Keep consistent temperature, Blue LED lighting,
š· Free-standing or built-in use,
š· Stainless steel glass door, User-friendly control panel,
š· Noiseless and vibration-free,
š· 174 bottles large capacity
Whether you're looking for a starter cellar or really dependable storage, our classic wine cooler is the economical solution! The 174 bottlesĀ dual zone, Freestanding cabinet is highly effective, protecting your investments with high quality wine storage technology.
This is the perfect wine cellar to have in the restaurant, club, office, lounge, private property, winery, business place or family room.


| Brand Name | āBODEGA |
|---|---|
| Model Info | JC-425B |
| Item Weight | ā176 pounds |
| Product Dimensions | ā27.5 x 23.4 x 70.8 inches |
| Item model number | āJC-425B |
| Noise | ā45 dB |
| Installation Type | āFree standing |
| Defrost | āāFrost Free |
| Form Factor | āStand alone |
| Top Style | āSmooth top |
| Color | āStainless steel and gray |
| Voltage | ā115 Volts |
| Wattage | ā165 watts |
| Connector Type | āBlack and stainless steel |
| Door Hinges | āRight |
| Door Material Type | āStainless Steel and glass |
| Number of doors | 1 |
| Lighting | āLED |
| Shelf Type | āIron and wood |
| Shelves | ā14+1 |
| Material Type | Stainless steel glass door and black main body |
| Batteries Required? | āNo |
Ā
Package:
Wine cooler *1Ā
Manual *1
Ā
Ā





















