BODEGAcooler 24" Large Capacity 176 Bottles Wine Cooler Single Zone
176 Bottles Wine Cooler is a stylish and functional appliance designed to store and preserve your wine collection with ease. Ā With its large capacity and single-zone cooling, it provides an optimal environment for your wines.
Features:Ā
š· Easy to Install
š· Front ventilation
š· Removable shelves,
š· Dual temperature control,
š· Keep consistent temperature, Blue LED lighting,
š· Free-standing or built-in use,
š· Stainless steel glass door, User-friendly control panel,
š· Noiseless and vibration-free,
š· 176 bottles large capacity
Experience the luxury of having your favorite wines perfectly chilled and ready to be savored at any moment. With a spacious capacity of 176 bottles, this wine cooler ensures ample room to store and display your prized collection, from crisp whites to full-bodied reds.

| Brand Name | āBODEGA |
|---|---|
| Model Info | YC-510A |
| NetĀ Weight | ā264.55Ā pounds |
| Product Dimensions | āĀ 23.54" x 27.17"(excluding the handle) x 77.17"Ā |
| Item model number | āYC-510A |
| Noise | ā45 dB |
| Installation Type | āFree standing/built-in |
| Defrost | āāFrost Free |
| Temperature Range | 40 °F ~ 65 °F |
| Form Factor | āStand alone |
| Top Style | āSmooth top |
| Color | āStainless steel and gray |
| Voltage | ā115 Volts |
| Wattage | ā165 watts |
| Connector Type | āBlack and stainless steel |
| Door Hinges | āRight |
| Door Material Type | āStainless Steel and glass |
| Number of doors | 1 |
| Lighting | āLED |
| Shelf Type | āIron and wood |
| Shelves | ā14+1 |
| Material Type | Stainless steel glass door and black main body |
| Batteries Required? | āNo |
Ā
Package:
Wine cooler *1Ā
Manual *1
Shelves*15
Ā
Ā
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









BODEGAcooler 24" Large Capacity 176 Bottles Wine Cooler Single Zone
BODEGAcooler 24" Large Capacity 176 Bottles Wine Cooler Single Zone
176 Bottles Wine Cooler is a stylish and functional appliance designed to store and preserve your wine collection with ease. Ā With its large capacity and single-zone cooling, it provides an optimal environment for your wines.
Features:Ā
š· Easy to Install
š· Front ventilation
š· Removable shelves,
š· Dual temperature control,
š· Keep consistent temperature, Blue LED lighting,
š· Free-standing or built-in use,
š· Stainless steel glass door, User-friendly control panel,
š· Noiseless and vibration-free,
š· 176 bottles large capacity
Experience the luxury of having your favorite wines perfectly chilled and ready to be savored at any moment. With a spacious capacity of 176 bottles, this wine cooler ensures ample room to store and display your prized collection, from crisp whites to full-bodied reds.

| Brand Name | āBODEGA |
|---|---|
| Model Info | YC-510A |
| NetĀ Weight | ā264.55Ā pounds |
| Product Dimensions | āĀ 23.54" x 27.17"(excluding the handle) x 77.17"Ā |
| Item model number | āYC-510A |
| Noise | ā45 dB |
| Installation Type | āFree standing/built-in |
| Defrost | āāFrost Free |
| Temperature Range | 40 °F ~ 65 °F |
| Form Factor | āStand alone |
| Top Style | āSmooth top |
| Color | āStainless steel and gray |
| Voltage | ā115 Volts |
| Wattage | ā165 watts |
| Connector Type | āBlack and stainless steel |
| Door Hinges | āRight |
| Door Material Type | āStainless Steel and glass |
| Number of doors | 1 |
| Lighting | āLED |
| Shelf Type | āIron and wood |
| Shelves | ā14+1 |
| Material Type | Stainless steel glass door and black main body |
| Batteries Required? | āNo |
Ā
Package:
Wine cooler *1Ā
Manual *1
Shelves*15
Ā
Ā
Original: $2,299.99
-65%$2,299.99
$805.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
176 Bottles Wine Cooler is a stylish and functional appliance designed to store and preserve your wine collection with ease. Ā With its large capacity and single-zone cooling, it provides an optimal environment for your wines.
Features:Ā
š· Easy to Install
š· Front ventilation
š· Removable shelves,
š· Dual temperature control,
š· Keep consistent temperature, Blue LED lighting,
š· Free-standing or built-in use,
š· Stainless steel glass door, User-friendly control panel,
š· Noiseless and vibration-free,
š· 176 bottles large capacity
Experience the luxury of having your favorite wines perfectly chilled and ready to be savored at any moment. With a spacious capacity of 176 bottles, this wine cooler ensures ample room to store and display your prized collection, from crisp whites to full-bodied reds.

| Brand Name | āBODEGA |
|---|---|
| Model Info | YC-510A |
| NetĀ Weight | ā264.55Ā pounds |
| Product Dimensions | āĀ 23.54" x 27.17"(excluding the handle) x 77.17"Ā |
| Item model number | āYC-510A |
| Noise | ā45 dB |
| Installation Type | āFree standing/built-in |
| Defrost | āāFrost Free |
| Temperature Range | 40 °F ~ 65 °F |
| Form Factor | āStand alone |
| Top Style | āSmooth top |
| Color | āStainless steel and gray |
| Voltage | ā115 Volts |
| Wattage | ā165 watts |
| Connector Type | āBlack and stainless steel |
| Door Hinges | āRight |
| Door Material Type | āStainless Steel and glass |
| Number of doors | 1 |
| Lighting | āLED |
| Shelf Type | āIron and wood |
| Shelves | ā14+1 |
| Material Type | Stainless steel glass door and black main body |
| Batteries Required? | āNo |
Ā
Package:
Wine cooler *1Ā
Manual *1
Shelves*15
Ā
Ā





















